web psychologie.png

O poradně

Vysokoškolská poradna při katedře psychologie a patopsychologie je účelové zařízení Pedagogické fakulty Univerzity Palackého, které poskytuje psychologické poradenské služby studujícím Pedagogické a Přírodovědecké fakulty UP a zaměstnancům Pedagogické fakulty UP v Olomouci.

Poradenské služby jsou bezplatné.

Co je psychologické poradenství?

Co JE psychologické poradenství?

Cílem psychologického poradenství je překonávání psychologických potíží klienta nebo rozvoj jeho osobnosti.

Co NENÍ psychologické poradenství?

Psychologické poradenství není psychoterapie. Nejedná se ani o práci, která umožňuje pracovat s problémy vyžadujícími farmakologická řešení. V naší poradně nezajišťujeme akutní krizovou intervenci.

V případě akutních stavů kontaktujte prosím krizová centra nebo linku bezpečí. Více odkazů naleznete v sekci „Jsem v akutní krizi“.

S čím mohu do poradny přijít?

Témata, s kterými pracujeme, jsou různá. Může se jednat o něco souvisejícího více se školou nebo s osobním životem. Obojí patří do náplně naší práce, proto se na nás neváhejte obrátit i v případě, pokud vaše téma v následujících řádcích neobjevíte.

Příklady témat, se kterými pracujeme v naší poradně:

• adaptace na VŠ studium,

• studijní obtíže (nerozhodnost při pokračování studia, tréma, pocity napětí, pocity nezvládnutí studia),

• sebepoznání a hledání optimálního řešení problémů (rozchod s partnerem, pocity sklíčenosti, přecitlivělosti),

• řešení osobních, partnerských problémů,

• řešení zátěžových konfliktních situací,

• řešení rodičovských problémů,

• řešení pracovních či osobních obtíží v zaměstnání.

Jak a kde konzultace probíhá?

Konzultace standardně probíhá 45–60 minut. Setkání může proběhnout jednorázově nebo opakovaně (max. 5 setkání). Poradenskou pomoc poskytují psychologové naší katedry.

Poradenské služby se realizují v poradenské místnosti (4. patro, nová budova) nebo v pracovnách jednotlivých psychologů (4. patro Katedra psychologie a patopsychologie). O tom budete informováni konkrétním psychologem před samotným setkáním.

NAŠI PSYCHOLOGOVÉ

P4120570 (1).jpg

Mgr. Michaela PUGNEROVÁ, Ph.D.

Objednací formulář

Chci se objednat na konzultaci

Vyplňte následující formulář a my se pokusíme zajistit jednoho z našich psychologů co nejdříve, ačkoliv vzhledem k limitovaným kapacitám může objednání chvíli trvat. Děkujeme za Vaši trpělivost.

Děkujeme, budeme Vás kontaktovat!

Než se Vám ozve psycholog s termínem konzultace, projděte si naše stránky, kde naleznete spoustu tipů k péči o sebe, odkazů na specializovanou pomoc, mobilních aplikací, relaxací, informací a doporučení.